четвер, 28 квітня 2016 р.

Гордість нації: МИХАЙЛО ТУГАН-БАРАНОВСЬКИЙ

Михайло Іванович ТУГАН-БАРАНОВСЬКИЙ - видатний економіст, педагог, громадський діяч, публіцист, доктор політекономії, професор, дійсний член Української академії наук з 1918 року. 
Вагомим внеском в економічну науку стало прогнозування вченим у праці "Паперові гроші та метал" (1917) багатьох ідей сучасної монетарної економіки, зокрема заміни грошей на золотій основі паперовими.
Михайло Іванович - перший економіст-східноєвропеєць, наукові теорії якого вихнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Він першим у тогочасному світі створив учення про циклічність економічної науки.
Наукова спадщина вченого становить близько 140 великих праць, що торкаються майже всіх ділянок економічної науки і виходить далеко за межі його науково-теоретичних доробок. 
Надзвичайно важливе значення має визнання Туган-Барановського як українського вченого і політичного діяча. Такою особистістю може пишатися будь-яка країна, а його внесок в науку, його громадянська позиція можуть бути предметом національної гордорсті для будь-якого народу.
Золота медаль імені М.І.Туган-Барановського - головна відзнака Академії економічних наук України, що присуджується за значні досягнення в галузі економіки.   

Немає коментарів:

Дописати коментар