«Відродити і утвердити українську мову!»


Бібліотеки Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району м. Києва були і залишаються осередками українськомовного середовища, в них постійно й активно проводяться заходи, які популяризують українську мову в суспільному просторі столиці.

В річних планах бібліотек ЦБС передбачено проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України «Відродити і утвердити українську мову!». Постійно проводяться презентації книг, творчі та музичні зустрічі, художні виставки, лінгвістичні та мовознавчі ігри, вікторини, голосні читання тощо.

Бібліотеками Солом’янки практикується створення та публічне поширення (через Facebook, Instagram, Telegram, Viber, YouTube) тематичного контенту (ментальні карти, флеш-повідомлення, мотиватори, стікери тощо) та базових матеріалів (правила, цікаві факти тощо) для вивчення української мови.

В Центральній районній бібліотеці на вул. Освіти, 14а вже кілька років функціонують безоплатні курси із вивчення української «МовоСвіт на Освіти», в рамках яких проводяться онлайн-заняття з вивчення української мови для школярів (щоп’ятниці, на платформі Google Meet), групові заняття з вивчення української (щосереди) та індивідуальні заняття (за домовленістю, за попереднім записом). Постійно проводяться ігрові активності для дітей: мовознавчі ігри, майстерки з виготовлення саморобок, голосні читання тощо. Працює розмовний клуб для дорослих.

Щонеділі в Центральній районній бібліотеці проводяться літературно-музичні зустрічі в рамках проєкту «Для тих, хто хоче і любить співати», одним із завдань якого є вивчення мови через пісню.

Бібліотека для дітей імені І.Багряного практикує проведення тестів на знання української.

Щорічно проводяться комплекси заходів до Дня рідної мови (в лютому), Дня слов’янської писемності і культури (в травні), Європейського дня мов (у вересні) та Дня української писемності та мови (у листопаді).

В усіх бібліотеках Централізованої бібліотечної системи Солом’янського району міста Києва планується створення розмовних клубів як просторів переходу на українську мову. Їх основним завданням є опанування й удосконалення володіння українською мовою шляхом практики усного мовлення. В рамках роботи клубів заплановані зустрічі із сучасними письменниками, мовознавцями, творчі та просвітницькі заходи під гаслом «Ми є тим, що нас живить: мова як інструмент формування свідомості».

Немає коментарів:

Дописати коментар