середа, 22 січня 2025 р.

Україна колядує від Різдва до Стрітення!

19 січня в Центральній бібліотеці Солом’янки імені Григорія Сковороди відбулася магічна подія – зустріч із етно-гуртом «Буття», яка повернула присутніх до автентичного українського святкування, де зима зустрічається з весною.

🔹 Колядки як міст між поколіннями
Наші предки співали колядки не лише в дні Різдва, а й аж до Стрітення, віддаючи шану природі, родині й достатку. Цю самобутню традицію відтворив гурт «Буття», наповнивши бібліотечну залу чарівною атмосферою. Гості мали змогу почути давні колядки та щедрівки, які музиканти збирали у Волині, Галичині, Буковині, Поділлі та інших регіонах України.
Серед виконаних пісень звучали такі рідкісні твори, як «Пчольная матка», «Три славнії царі», «Святий вечір», «Ой ясна красна на небі зоря» та багато інших. Особливого значення набуло те, що деякі з них були заспівані «іменними» – спеціально господарю, господині чи молоді, яка ще шукає свою пару.

🔹 Незабутній супровід та енергія інструментів
Оксана Бут, Василь Лютий та Ірина Сосницька доповнили свої голоси багатотембральними аранжуваннями. Тут звучала старосвітська бандура, колісна ліра, зозулька, скрипка, калімба та інші унікальні інструменти.
Особливо зворушливим моментом став виступ Василя Лютого на старосвітській бандурі, створеній майстром Сергієм Павліченком. Майстер, який добровільно пішов на фронт із початком війни, віддав своє життя за Україну у вересні 2024 року. Його праця продовжує жити в звуках інструментів, якими грають наші музиканти.

🔹 «Меч Арея» – пісня сили й боротьби
Гості не могли залишитися байдужими до творчості Василя Лютого як автора й виконавця. На прохання аудиторії він виконав свою легендарну пісню «Меч Арея», яка вже стала символом сили й натхнення для багатьох українських захисників.

🔹 Нитка, що з’єднує нас із предками
Колядки, звичаї, народна мудрість – це більше, ніж просто традиція. Це голос нашої крові, який передається з покоління в покоління, зберігаючи у собі істини любові й добра.
Дякуємо етно-гурту «Буття» за можливість доторкнутися до наших коренів, відчути величну силу народної творчості й відкрити для себе нові грані автентичної української культури!


Більше фото ТУТ

Немає коментарів:

Дописати коментар