Українська сорочка-вишиванка. Вона ввібрала в себе теплоту сонця і запах трави, шум гаїв і голубінь небес, всю розкіш землі і смуток чарівної пісні. Це не лише витвір мистецтва, а й наш оберіг. Бо закодована одвічними життєдайними знаками сонця, землі і води. І захищає така сорочка, й сили додаває, й кохання береже…
Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. У цей день кожен охочий долучаєься до свята, одягнувши вишиванку.
Не дивлячись на карантин, долучились до свята і Бібліотеки Солом'янки.Бібліотека імені І.Багряного підготувала тест "День вишиванки об'єднує Україну".
"Вишиванка моя, вишиванка" - віртуальна книжкова виставка, підготовлена бібліотекою №13. Також бібліотека створила відеопрезентацію "Парад чарівних вишиванок". Віртуальну народознавчу годину "Свято української душі" провела бібліотека імені Є.Гуцала. Бібліотека "Преображенська" відготувала відеоперегляд "До вишиванки доторкнусь вустами".
Бібліотека імені О.Донченка зібрала добірку чудових поезій про вишиванку. Про орнаменти в українських вишиванках розповіли БСЧ імені М.Лермонтова та бібліотека №11. Фотомарафон влаштувала бібліотека імені О.Донченка.
Віртуальну книжкову виставку "Вишиванка - мереживо долі" підготувала бібліотека імені М.Реріха.
Бібліотека імені І.Світличного оформила виставку-ілюстрацію "Обереги нашого життя", створила презентацію "Свято вишиванки".
Центральна бібліотека Солом’янки на власній інтернет платформі влаштувала онлайн-концерт «Вишиванка як символ України» від знаного композитора, музиканта і виконавця, учасника пісенного дуету «Простір музики» Ігоря Якубовського; онлайн-зустріч «Вишиваємо словом із Галиною Виноградською»; провела майстер-клас "Створюємо вишиванку в техніці орігамі" та флеш-моб #День вишиванки.
Немає коментарів:
Дописати коментар