вівторок, 25 лютого 2014 р.

Страшна пам'ять страшної війни

З давніх-давен український народ підтримує священну традицію - вкарбувати у свідомість прийдешніх поколінь пам'ять про бойові подвиги кращих синів і дочок, які сповна виконали свій військовий обов'язок.
Афганістан... Вже 25 років, як в нашій свідомості прописалося це слово. Не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього людського пекла. 
За кожним воїном-афганцем - своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. У страхітливому полум'ї війни народжувались молоді солдати і командири, які з перших днів служби в Афганістані пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, ціну взаємовиручки і взаємопідтримки, склали іспит на зрілість, мужність і гідність.

13 лютого в бібліотеках ЦБС нашого району пройшов загальносистемний день пам'яті "Солдат війни не вибирає".
"Обпалені вогнем в чужій війні" - під такою назвою в бібліотеці імені Ф.Достоєвського відбулася зустріч студентів Державного ВНЗ "Київський електромеханічний коледж" з учасником бойових дій Григорієм Павленком та керівництвом Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації.
 
Заступник голови району Андріян Рев'юк висловив особисту поа=вагу усім воїнам, які воювали на території інших держав, та побажав молоді, щоб вони ніколи не знали, що таке війна, жили у мирі і злагоді та завжди пам'ятали про тих, хто поліг в афганських ущелинах, хто повернувся живим, хоча і з пораненою душею.
Григорій Павленко, який пройшов тяжкий шлях афганської війни, розповів, що йому довелось пережити і афганському пеклі, згадав своїх бойових товаришів. 
 
Історична година "Пам'ять жива" пройшла у відділі обслуговування дорослих БСЧ імені О.Гончара. Присутні дізнались про участь українських солдат та військовослужбовців в афганській війні. Слухали вірші, пісні, спогади учасників тих подій. Поговорили про толерантність, вміння домовлятись та цінувати мир. Переглянули літературу з тематичної виставки "Афганістан: десять років "чорних тюльпанів".
 
Бібліотекарі відділу обслуговування дітей БСЧ імені О.Гончара підготували інформаційну поличку "Афганістан... біль і пам'ять".
Година пам'яті "За що воювали та вмирали українські хлопці" відбулася в бібліотеці імені І.Багряного. Кадри воєнної хроніки відкрили страшне обличчя війни та змусили молодь замислитися про її безглуздість і непотрібність.
Бібліотека імені В.Чапаєва підготувала тематичну виставку "Афганістан: мужність, витривалість, дружба!", переглянувши яку можна намить поринути в час, коли молоді юнаки, потрапивши в жахливі реалії війни, ставали мужніми та витривалими воїнами, для яких дружба - понад усе.
Виставку - пам'ять "Миротворчість - це не прогулянка на війну" запропонувала своїм читачам бібліотека імені О.Довженка. Тематичну полицю підготувала бібліотека імені О.Донченка.
 
"Пам'ять і пошана не в мармурі та граніті, а в серцях людей" - годину пам'яті під такою назвою провела бібліотека №11.
 
У співпраці з Спілкою ветеранів Афганістану Солом'янського району  в бібліотеці відбувся вечір мужності "Покликом з вічності". На зустріч з молоддю завітали воїни - інтернаціоналісти М.І.Масалов, А.Г.Згортюк і М.І.Цапренко. Організована виставка "Вічна пам'ять загиблим". Створений "Афганський альбом".
"Будь-яка війна - це катастрофа для людства". До бібліотеки імені М.Бажана завітали та поділилися своїми спогадами голова спілки ветеранів Афганістану Солом'янського району Юрченко Марія Яківна, полковник Олексій Миколайович Олійник та операційна медсестра Тамара Василівна Булах. Зустріч пройшла досить емоційно, у багатьох були сльози на очах... Учні читали вірші, присвячені воїнам - афганцям. Хвилиною мовчання вшанували загиблих.
 
В бібілоітеці імені П.Вершигори молодь зустрілася з воїнами - інтернаціоналістами О.І.Середою та Ю.В.Кравченком. Вони поділилися спогадами про своє армійське життя на тій чужій, нещадній війні, розповіли про те, як війна змінила їхні долі. Присутні переглянули уривок з фільму "9 рота", послухали "афганські" пісні, ознайомилися з виставкою "Гіркої пам'яті ковток".
 
По-різному зараз оцінюють події тих років. Різне бачення афганської війни, її наказів і військових операцій тими, хто їх виконував. Для нас це взагалі події, які відбувалися в іншій державі, але учасниками яких були наші бітьки, родичі, земляки. І  тому для них  і для нас Афганістан - страшна пам'ять страшної війни, уроки якої мають бути засвоєні і ніколи не повторюватися.

Немає коментарів:

Дописати коментар