четвер, 28 листопада 2024 р.

Поштова марка "Країна волонтерів"

До Міжнародного дня волонтера Укрпошта анонсує випуск благодійної поштової марки «Країна волонтерів». На ній зображена автівка, що мчить дорогами країни, аби доставити все необхідне. Ескіз — авторства Анастасії Бондарець, який ви обрали на Всеукраїнському конкурсі.
  • Тираж — 300 тисяч поштових марок.
  • Роботи фіналістів конкурсу — Анастасії Туки, Святослава Романчака та Марії Суслової — зображені на художньому конверті, листівці й презентаційній папці.
Передзамовити можна вже на postmark.ukrposhta.ua, а 2 грудня — придбати не лише онлайн, а й у відділеннях та філателістичних крамницях.
Власники філабонементів сьогодні впродовж дня отримають лінк для оплати новинки на свої e-mail.


вівторок, 26 листопада 2024 р.

Ще один теплий тиждень нашої волонтерської роботи!

Цього разу наша бібліотечна ініціатива завершила ще 11 адаптивних шкарпеток та 3 чохли для кукси нижніх кінцівок для наших Героїв, які проходять лікування у госпіталях та лікарнях. 
Ці шкарпетки створені з любов’ю, турботою і думками про те, щоб кожному воїну було трішки тепліше і комфортніше.
Кожен візерунок, кожна петля – це наш спосіб сказати "Дякуємо за вашу мужність і незламність". 

Долучайтеся! Разом ми творимо тепло не лише руками, а й серцем. 

Презентація книги Олександра Закерничного "Записки добровольця"

23 листопада в Центральній районній бібліотеці Солом’янського району міста Києва презентували книжку Олександра Закерничного "Записки добровольця" рідні Воїна. На жаль, без нього…

Ця книга особлива. Не тому, що вона отримала національну нагороду "Подвиг безсмертя". І не тому, що у жовтні 2024 року відбулася прем'єра вистави в Одеському театрі за її сюжетом. І не тому, що її автор, із позивним Письменник, загинув влітку 2023 року під час виконання бойового завдання на Харківщині.
А насамперед - тому, що це книга-погляд на російсько-українську війну справжньої людини, різнобічно обдарованого митця і добровольця.
Тому, що автор Олександр Закерничний писав її самим своїм життям, у лютому 2022 року без жодного бойового досвіду ставши на захист вітчизни, пізніше - обороняючи Миколаївщину, Донеччину, Харківщину, ще трохи згодом - будучи пораненим, і знову повернувшись до лав захисників. Чим, власне, і здобув повагу побратимів і позивний "Письменник".

Місію з утілення мрії Олександра про видання «Записок добровольця» взяли на себе його племінниця Наталя і сестра Світлана (яка переклала її українською мовою). 
Вони об’єднали багато людей, які бажали підтримати видання книги. 
Вони пройшли усі стадії підготовки до друку. 
Вони взаємодіяли з культурними установами Одеси, рідного міста Олександра, аби донести її до якнайширшого кола людей. 
Саме вони приїхали до Києва, аби провести у нас, слідом за «PEN Ukraine» київську презентацію, яка також зібрала киян, що мали честь знати Олександра, або щиро прагнули про нього дізнатися.

Попри складну задачу - говорити про рідну людину, якої вже немає у фізичному вимірі, а в душі ще довго горітиме втрата, рідні Письменника впоралися на відмінно. Завдяки теплим спогадам про нього та підготованим фото- й відеоматеріалам, які зберегли різні моменти його життя тривалістю в 48 років, його самобутнім картинам, які нині експоновано у Воєнно-історичному музеї м. Одеси, пісочним анімаціям від всесвітньо відомого майстра Віри Сивороткіної за сюжетами "Записок добровольця"...
Завдяки всьому цьому Олександр постав перед нами сповненим енергії життя, віри, надійності, безпосередності, допитливості, які він проявляв незалежно від обставин.

Ну й, звісно, читання улюблених розділів з книги!.. Небанальні роздуми, точні метафори, відчуття "тут і тепер" - на позиції, на короткому відпочинку, у розмовах з бойовими товаришами... З усім цим ви зіткнетеся, щойно розгорнувши цю незвичайну книгу. Відтепер добірка ветеранської літератури в нашій бібліотеці поповниться «Записками добровольця» та першою його книгою «Синочка»! Впевнені, вони здобудуть належне визнання серед читацької авдиторії!
 

понеділок, 25 листопада 2024 р.

Чотирилапі захисники Рем і Фінч отримали нагороди за службу Україні!

Герої серед нас – в Києві чотирилапі захисники Рем і Фінч отримали нагороди за службу Україні!
Малінуа Рем, штурмовик ЦСО «А» СБУ, став переможцем у номінації «Спеціальна службова собака». Він брав участь у спецопераціях у Миколаєві, під час деокупації Херсона та зараз охороняє групи БпЛА в зоні бойових дій.
Німецька вівчарка Фінч здобув перемогу в номінації «Пошук вибухових речовин». Його професіоналізм перевірено роками служби: від АТО/ООС до розмінування й охорони спецпризначенців.
Дякуємо чотирилапим героям і їхнім наставникам за вірну службу!

четвер, 21 листопада 2024 р.

День Гідності і Свободи

21 листопада — день, коли ми, українці, згадуємо наших героїв, які стали на захист гідності, свободи та демократичних цінностей під час двох революцій: Помаранчевої 2004 року та Революції Гідності 2013 року. У цій боротьбі країна заплатила високу ціну: життя сотень свідомих громадян, які не побоялися стати проти системи. Герої Небесної Сотні назавжди залишилися символами самопожертви заради свободи та майбутнього.

Після подій Революції Гідності Україна зіткнулася з новими викликами: анексією Криму та війною на Донбасі. Ці події стали продовженням боротьби за суверенітет і європейський вибір країни. Війна, що триває з 2014 року, змінила життя мільйонів, але ми, українці, знову довели, що наш дух неможливо зламати. 
Сьогодні Україна вкотре бореться за свою незалежність, вже у повномасштабній війні. Як і тоді, ми, українці, демонструємо надзвичайну силу духу, згуртованість і незламність у відстоюванні свого права жити у вільній, демократичній державі. День Гідності та Свободи нагадує, що боротьба за правду триває, а пам’ять про полеглих надихає кожного з нас продовжувати їхню справу заради нашої спільної Перемоги й світлого майбутнього України. 
Вистояли на Майдані — переможемо і у війні!

Більше ТУТ

середа, 20 листопада 2024 р.

Ще один теплий тиждень разом

Бібліотечна волонтерська ініціатива з в’язання адаптивних шкарпеток для наших Героїв у шпиталях завершила ще один продуктивний тиждень!
Цього разу ми разом із нашими невтомними майстринями створили 8 шкарпеток та 7 чохлів для кукси нижніх кінцівок, які вже готуються до передачі до міських лікарень. Кожна пара — це не лише тепло, захист, комфорт і практичність, а й щира підтримка та любов, які ми вкладаємо в кожну петлю.
Особлива подяка тим, хто приносить пряжу — без вас цей проєкт просувався б повільніше. А ще ми дякуємо всім, хто долучається до наших зустрічей по вівторках: за ваші руки, серця й чудову атмосферу!

Хочете приєднатися? Запрошуємо вас щовівторка о 14:00 у Центральну бібліотеку Солом'янки імені Григорія Сковороди, що на вул. Освіти 14а! Не обов’язково бути добре досвідченим у в’язанні — ми радо підкажемо і допоможемо, а атмосфера творчості й добра надихає кожного.
Разом ми робимо маленькі, але важливі кроки до перемоги, підтримуючи тих, хто захищає нас.

понеділок, 18 листопада 2024 р.

19 листопада — 1000 днів від початку повномасштабної війни

19 листопада — 1000 днів від початку повномасштабної війни росії проти України. Війни, яка має на меті, у тому числі, і руйнування українського культурного надбання та історичного спадку. 

Центральна бібліотека Солом’янки імені Григорія Сковороди намагається бути в авангарді культурного і просвітницького спротиву ворогу, вчиться власними силами не просто брати участь, але й створювати волонтерські ініціативи. Маємо на меті бути місцем для зустрічей військових і ветеранів із громадою, сприяти особистому розвитку наших користувачів та гостей бібліотеки. 

Отже, робимо свою роботу за трьома ключовими «П», які ми визначили для себе самі: 
  • Підтримка
  • Повага
  • Просвітництво
Підтримка. Ще до повномасштабного вторгнення бібліотекарі брали участь у гуманітарних і волонтерських ініціативах. І наразі мова не про донати, а про залученість колег – у сенсі їх особистого часу та власного ресурсу – до різноманітних проєктів. Наприклад, у вересні 2024 року завдяки ентузіазму наших бібліотекарів була створена власна ініціатива «В’яжемо адаптивні шкарпетки» для наших воїнів, які перебувають на лікуванні чи реабілітації. Проєкту лише два місяці, а завдяки друзям бібліотеки вже є велика кількість матеріалу для в’язання. Тож запрошуємо долучатись бажаючих – роботи вистачить на всіх!


Повага. Бібліотека – це публічний простір, а це означає, що кожен може звернутись до нас із ініціативою щодо презентації власної книги, прочитання лекції чи тематичного спілкування. Особливо ми раді, коли маємо честь організовувати зустрічі з військовими та ветеранами. Презентації поетичних збірок, виконання пісень, спілкування на історичну тематику чи обговорення актуальних питань – людина у військовому однострої може бути впевнена, що двері нашої бібліотеки завжди для неї відкриті. Так було, так є і так буде.


Просвітництво. Просвітництво в сучасному розумінні ми бачимо як ідейну течію, якою маємо охоплювати якнайбільшу частину населення. Завдяки соцмережам бібліотека давно вийшла за межі роботи лише з місцевою громадою. У сучасних умовах ми будуємо свою діяльність на охопленні найрізноманітніших питань для наших користувачів, як-от розвиток критичного мислення, психологічне самовдосконалення, цифрова освіта і, звісно, зустрічі із сучасними авторами, журналістами, істориками, людьми широкого кола знань та активною громадянською позицією. 


В цей 1000-й день повномасштабного вторгнення, як і у всі інші дні, робитимемо свою справу кожен на своєму місці заради спільної мети для кожного українця, бо не буває маленьких справ. І не буває маленьких донатів. 

«Час героїв»

З особливим теплом і гордістю повідомляємо, що 17 листопада у Центральній районній бібліотеці імені Григорія Сковороди відбулася зустріч із неймовірним подружжям - Істориком (Олександром Хоменком) та Дружиною Історика (Наталкою Позняк-Хоменко), як вони себе ідентифікують.

Попри дві нічні тривоги та масований ранковий обстріл, почути і побачити цих унікальних людей, які своїми життями творять історію України, зібралися читачі й однодумці. І хоча всі очікували на презентацію книг «У домі сухого серця» Олександра Хоменка та «Без ротації» Наталки Позняк, зустріч була набагато ширшою.

Оскільки її було приурочено до Дня Революції Гідності, то йшлося про «Час героїв». Наші гості обрали таку тему зустрічі, щоб розповісти про неймовірних людей країни, які забезпечують її стійкість на різних напрямах: про воїнів - у найзапекліших боях, про волонтерів - в забезпеченні війська і розбудові надійного тилу, про фахівців різних царин і спільну роботу в історичному й культуральному вимірі...

Значну частину зустрічі було присвячено виданням Українського інституту національної пам’яті останніх років про силу українського спротиву та героїчні вчинки наших сучасників. Подружжя мало говорило про себе, хіба що в контексті особистих переживань за рідну землю, дорогих людей, в часи випробувань, коли «не можна складати руки».
Говорили здебільшого про те, як історія України поступово очищується від радянських мітів, випрозорюється, наповнюється правдою і вчить нас єдності, аби українці, як 100 років тому, не згаяли історичного шансу відстояти власну незалежність.

Книга «Без ротації» Наталки Позняк-Хоменко - це нове видання УІНП, яке дає можливість подивитися на російсько-українську війну очима вихідців із Донбасу, які взяли до рук зброю, щоб захищати свою землю від російських найманців, і досі тримають свої позиції. Ця війна стала для них справою честі. І вони вірять, що перемога буде. Український Донбас залишається вірним присязі і прагне відновити історичну справедливість.
Знаючи, наскільки пані Наталя ґрунтовно і далекоглядно дивиться на світ, як вкладає душу, серце і розум у все, що робить, ми впевнені, що ця книга, яка є продовженням серії видань «Дівчата зрізають коси», «Капелани. На службі Богу й Україні», «Волонтери: сила небайдужих», справлятиме таке ж потужне враження на читачів - від військових до цивільних. Опісля зустрічі кілька таких книжок, виданих за підтримки УІНП, було підписано і передано до батальйону «Азов».

Чоловік Наталі, історик-науковець, захисник України і неймовірної сили поет Олександр Хоменко просто і відкрито доносив страшну буденну правду війни, яку не дізнаєшся з новин, - спершу оповідями про обставини, з якими стикаються захисники, а потім - читаючи свої, багаті на точні метафори, вірші з поетичної збірки «У домі сухого серця». Поезії миттєво закидали «на нуль» - відчуттями під час бою, при звістці про загибель побратимів, під час короткої тиші, при спогляданні обвуглених, випалених і «визволених» загарбником міст, у шпиталі після поранення... І хоча автор прочитав лише два вірші, враження були настільки потужними, а емоції - такими сильними, що їх важко переповісти. Пані Наталя також з великим хвилюванням прочитала одну з поезій чоловіка, і кожен присутній зміг відчути той огром відчуттів, які переживають дружини захисників...

Щиро вдячні нашим шановним гостям та Інституту національної пам'яті за подаровані бібліотеці видання - «Дівчата зрізають коси» Євгенії Подобної, «Без ротації» Наталки Позняк-Хоменко, «Фактор Боротьби» (комплект брошур, присвячених воєнній історії України), «Мій Маріуполь», «Мустафа Джемілєв», «Володимир Сверстюк» та інші.

пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Зустріч масштабного проєкту «Слідом за #Голосами» в Центральній бібліотеці Солом'янки


14 листопада в Центральній бібліотеці Солом'янки імені Григорія Сковороди відбулася фінальна, 72-а зустріч масштабного проєкту «Слідом за #Голосами», який здолав 13000 км, пропагуючи комбатантську літературу!

Проєкт, співорганізаторами якого є Всеукраїнський форум військових письменників та Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука, за підтримки Українського інституту книги передбачав вихід у світ Антології військових письменників #Голоси та серію презентацій в культурних установах та на різноманітних майданчиках України. 
А завершальний акорд вирішено зробити у знаковому місці, яким є Центральна бібліотека Солом'янки!

На зустріч із читачами прийшли засновники Всеукраїнського форуму військових письменників: Тетяна Пилипець – директорка Форуму, упорядниця антології, Завідувачка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука, Олена Щепіль – гостьова директорка Форуму військових письменників, завідувачка відділу бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука та Володимир Скоростецький – полковник ЗСУ, військовий журналіст, автор віршів і новел на військову тематику.
Перше, що прозвучало – імена полеглих Героїв - учасників Форуму: Максим Петренко, Юрій Руф, Василь Паламарчук. Захисники продовжують жити в наших серцях і книгах. І поки ми їх читаємо і памʼятаємо, доти вони житимуть. Тому так важливо живим бути їхніми голосами.

Військові письменники – це люди, до яких нині прикута надзвичайна увага суспільства, адже вони дають змогу цивільним мати уявлення про те, якою ціною Україна тримається нині.

Півторагодинна зустріч була надзвичайно насиченою рефлексіями досвіду війни, роздумами на тему національної ідеї… З вуст учасників бойових дій звучали поезія, есеї та оповіді про війну... Читали свої твори, представляли власне бачення війни, власні книжки, та спілкувалися з авдиторією учасники збірки #Голоси – Володимир Коротя, Олена Мокренчук та нові автори Форуму Алік Борода, Богдан Назаренко.
Кожне слово відлунювало в душі, викликало довіру і щирий відгук. Такі різні і неймовірно сильні особистості, народжені в різних куточках нашої держави, загартовані в боях та об’єднані єдиним бажанням визволити Україну від загарбника, ділилися з нами сенсами, які тримають їх самих та роблять наш народ Нацією.

***************************************
#Голоси Полеглі Герої, учасники Форуму:
Максим Петренко – український письменник, науковець, винахідник, педагог, військовослужбовець, старший солдат НГУ. Доброволець. Учасник АТО (2014-2016). Автор книги «Спокійної ночі». Дослідник комбатантської літератури. Один зі знакових для Форуму військових письменників постатей. З початком широкомасштабного вторгнення знову став на захист України. Загинув у червні 2022 р. під час виконання бойового завдання на Харківщині. Кавалер ордена «За мужність» III ступеня (2024, посмертно).

Юрій Руф – український поет, видавець, сценарист, вчений, засновник концептуального літературного проєкту «Дух Нації». Один із ідеологів українського наступального націоналізму та мілітарної rock-сцени. Автор книжок «Багряна лірика» (2012), «Час Революції» (2014), «На зламі епох» (2015). Стрілець 24 Бригади Короля Данила ЗСУ. Загинув у квітні 2022 р. під час виконання бойового завдання на Луганщині. Кавалер ордена «За мужність» III ступеня (посмертно).

Василь Паламарчук – український письменник, юрист, захисник України з 2014 р., автор книги "Військовий непотріб. Загинув у липні 2024 р. під час виконання бойового завдання на Донеччині. Відзначений почесним нагрудним знаком "Золотий хрест". Автор книги «Військовий непотріб». Загинув на Херсонщині.

********************************************
Автори - учасники зустрічі:
Володимир Коротя – український письменник, громадський діяч, військовослужбовець-доброволець, учасник російсько-української війни. Учасник оборони Ірпеня, Бучі, Бахмута, Кліщіївки, Андріївки. Командир 1-го стрілецького батальйону 3-ї окремої штурмової бригади. Народний герой України.

Алік Борода – український поет, колишній боксер, кулеметник з НацГвардії, живе зараз у Вишгороді, мріє стати психологом.

Олена Мокренчук ("Ластівка") – українська журналістка, письменниця, історик, волонтерка, педагогиня, військовослужбовиця, майор ЗСУ. Членкиня Національної спілки журналістів та Національної спілки письменників України.

Богдан Назаренко – український письменник, доброволець, старший солдат, командир екіпажу БМП у бригаді Нацгвардії «Спартан», автор книги віршів «П’ятнадцать місяців війни».

Володимир Скоростецький – полковник ЗСУ, військовий журналіст, автор віршів і новел на військову тематику.


Більше фото ТУТ

вівторок, 12 листопада 2024 р.

Бібліотечна ініціатива з в'язання шкарпеток. Заняття 9

Ще один чудовий вівторок у нашій волонтерській ініціативі в'язання адаптивних шкарпеток для поранених захисників – за нами! Минулого тижня завдяки спільній праці ми завершили 9 теплих шкарпеток, які зігріватимуть наших героїв.
Ця допомога стала можливою також завдяки великій кількості ниток, які нам передають небайдужі люди. Щиро дякуємо за підтримку – ваша допомога неймовірно важлива для нас і наших бійців.

Запрошуємо усіх бажаючих приєднуватися до нас щовівторка о 14:00. 
Разом робимо великі справи!

Хочеш приєднатися до війська за обраною спеціальністю?

Центр рекрутингу Збройних Сил України запрошує на консультацію 

за адресою: проспект Повітряних Сил, 41
або за телефоном: 067-130-14-51

Ти не обирав цю війну, але можеш обрати своє місце на захисті України.

понеділок, 11 листопада 2024 р.

«Слідом за #Голосами» Запрошуємо на подію!

«Слідом за #Голосами» ми чекали давно.
І ось, нарешті вони дібралися до нас, за що ми дякуємо його ініціаторці, нашій невтомній колезі Таня Пилипець

Проєкт, що реалізується за підтримки Українського інституту книги - видання «#Голоси. Антологія військових письменників».
Збірка об'єднує унікальні голоси авторів, які щиро й проникливо висвітлюють військову тематику.
Це чудова нагода поринути в живий український літературний світ, збагачений досвідом і переживаннями наших воїнів.
Тож, друзі, не пропустіть можливість почути ці особливі голоси, відчути атмосферу щирих емоцій і підтримати важливу ініціативу!
Чекаємо на Вас!

Дата: 14 листопада
Час: 15:00
Місце: Центральна районна бібліотека імені Григорія Сковороди


Залізне Серце України

10 листопада у Центральній бібліотеці Солом'янки відбулася літературно-музична зустріч із В’ячеславом Купрієнком, музикантом, композитором, автором-виконавцем власних пісень, письменником, перекладачем офіцером-розвідником, учасником бойових дій. Саме завдяки своїм незламним і вмотивованим Збройним Силам у запеклих боях з 2014 року Україна обстоює свої кордони.

Тож у виконанні В'ячеслава лунали старі, відомі вже близько десятиліття пісні про затяту боротьбу нашої держави, в серці якої - ЗСУ, волонтери та вірні громадяни, і нові пісні.
Серед них - власні пісні В'ячеслава "Соняхи", "Олежику", "Піхота", "Онук і дід", "Бджоли" та пісні, написані у співавторстві із сучасними українськими поетами: "Бог любить розвідку" (слова українського поета, знаного волонтера та громадського діяча Гліба Бабіча, який загинув у липні 2022 року неподалік Ізюма), "Лелека над Донецьком", "Піхота" (слова Гліба До, який боронить Україну з 2014 року), "Останній прапор", "Сонце над Азовсталлю" (слова неймовірної Оксани Стоминої, яка, переживши перші місяці окупації в Маріуполі, нині чекає на свого чоловіка з полону), "Не плачте" (слова талановитої поетеси Інни Ковальчук), "Україна" (слова Тетяни Яровициної) та інші.

Було непросто давати раду емоціям, адже пісні Купрієнка - це завжди дещо потужне. Поміж піснями тривало проговорення тригерів війни - руїн, втрат, досвіду окупації, полону...
На зустрічі були присутні співавторки В'ячеслава - Інна Ковальчук та Оксана Стомина, чиї короткі, але чуттєві виступи зачепили за живе навіть бувалих захисників, що були присутні в залі.
Чимало маріупольців прийшло послухати незабутні пісні, зміцнитися духом, відігрітися та підтримати свою талановиту землячку Оксану Стомину.

Лунало також кілька ліричних та гумористичних пісень, які розрадили товариство та, зрештою, вивели на стійкий позитив. Серед них - "Циганка осінь", "Кімоно", "Гімн України китайською" - власні пісні В’ячеслава; "Вірність", "Стільки…" (слова Т. Яровициної), "До тебе їду" (слова Лілії Батюк-Нечипоренко) та інші.

І хоча війна поставила творчість на паузу, дуже важливо, що такі зустрічі можливі. Добре, що ця, непроста емоційно, але катарсисна зустріч, відбулася й об'єднала багатьох, таких різних людей. Та й ще принесла плоди: за ініціативи відвідувачів було зібрано 3600 грн. на дрони для побратимів, 130 ОРБ.


Більше фото ТУТ

неділя, 10 листопада 2024 р.

Шляхетна справа

Шляхетна справа збирає майстринь з великими добрими серцями на заняття жіночого клубу рукодільниць "Відрада" бібліотеки для дорослих №13 ось уже декілька тижнів поспіль. Як завжди у четвер о 16:00, вони знову продовжили виготовлення чудових якісних виробів для майбутнього благочинного ярмарку, щоб зібрати кошти для допомоги нашим доблесним військовим ЗСУ.
Серед рукотворів є новорічні іграшки з природнього матеріалу - ялинових та соснових шишок, біленькі об'ємні янголики та сніговички, виплетені гачком, підставки під гаряче, різнокольорові прихватки, м'якенькі подушки-думочки, прикрашені мереживом та вишивками квітів і ще багато різного та невимовно гарного.

Такі зустрічі приносять і користь, і задоволення. А допомога, хоч і не масштабна, але від душі, з посмішкою та гарними побажаннями для наших дорогих воїнів.
Охочих долучитися запрошуємо за адресою: проспект Відрадний,14/45
Телефон для довідок: 044-497-73-04.

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Хочете стати волонтером і допомагати Україні? Це легше, ніж здається!

Волонтерство — це сила, яка рухає нашу країну вперед. І кожен може долучитися до цієї важливої справи. Ось кілька простих кроків, як почати свій шлях у волонтерстві:
  1. Знайдіть волонтерську організацію: почніть з пошуку організацій, які працюють у вашому регіоні чи онлайн. Зараз в Україні діє безліч волонтерських груп, які допомагають ЗСУ, постраждалим родинам, переселенцям, тваринам та іншим.
  2. Оберіть напрямок, який вам до душі: подумайте, чим саме ви хочете займатися. Це може бути збір і доставка гуманітарної допомоги, організація благодійних заходів, надання психологічної підтримки, медична допомога, робота з дітьми тощо.
  3. Пройдіть навчання чи інструктаж: багато організацій проводять тренінги для нових волонтерів. Це допоможе вам дізнатися більше про специфіку роботи та підготуватися до реальних задач.
  4. Залучайте друзів і знайомих: разом робити добро ще приємніше! Запросіть до волонтерської роботи своїх друзів, колег або родичів. Це не лише допоможе збільшити обсяг допомоги, а й підтримає вас морально.
  5. Не бійтеся почати з малого: навіть якщо у вас немає багато часу або ресурсів, ви можете допомагати. Зробити донат, поширити інформацію, підтримати волонтерів добрим словом — кожен крок важливий!
Волонтерство — це можливість стати частиною великої спільноти, яка творить зміни. Разом ми зможемо зробити більше для нашої країни!

четвер, 7 листопада 2024 р.

Мистецтво бути в балансі: самодопомога та підтримка. Зустріч з психологинею Тетяною Вишко

Відвідувачі Центральної бібліотеки Солом’янки дуже люблять життєдайні зустрічі із психологинею Тетяною Вишко, адже вона віртуозно розкриває людей та заохочує до спілкування! А це - саме те, що усім нам треба.
Четвергову зустріч 7 листопада було присвячено мистецтву бути в балансі. Пані Тетяна щедро пропонувала дієві інструменти усвідомлення і приручення власної тривоги, самодопомоги і підтримки, розповідала, як вони працюють на практиці, а присутні, занурившись у процес активного слухання, ставили численні запитання і проговорювали власне бачення тих чи інших ситуацій, власні методи самопідтримки, аби розуміти, чи вони чинять конструктивно та екологічно стосовно себе та інших.
Крім надзвичайно цікавих знань, які присутні здобули завдяки чуйній цілительці душ Тетяні Вишко, ще малювали дерево життя, проговорювали скоромовки, брали участь у конкурсах і проходили тест щодо рівня депресії і тривожності (HAD), адже украй важливо розуміти, чи ми дійсно справляємося тут і зараз, а чи вже час звернутися по допомогу до відповідного фахівця.

вівторок, 5 листопада 2024 р.

Бібліотечна ініціатива з в'язання шкарпеток. Заняття 8

Сьогодні відбулась вже восьма зустріч спільноти, яка займається важливою справою - в'язанням адаптивних шкарпеток для наших військових, які проходять реабілітацію в лікарнях та госпіталях.
За минулий тиждень маємо шкарпетки від пані Людмили та Ольга Кузнецова

Друзі! Ми щиро дякуємо за вашу підтримку та небайдужість! Кожен клубок ниток, який ви принесли чи надіслали, має величезне значення. Завдяки вам ми можемо продовжувати в'язати адаптивні шкарпетки для наших поранених захисників, даруючи їм трохи тепла і турботи.
Разом з усіма вами ми створюємо комфорт для тих, хто віддав частину себе за наше мирне майбутнє! 

І знову запрошуємо всіх, хто вміє в'язати і має трохи вільного часу, приєднуватися до нас. Разом ми можемо створити відчутну підтримку для тих, хто її зараз потребує.
Збираємось щовівторка з 14:00 до 16:00 за адресою: вул. Освіти, 14 А.
Разом ми можемо більше! 

субота, 2 листопада 2024 р.

Народження Західноукраїнської Народної Республіки

1 листопада 1918 року – знаменний день для України! На вежі львівської ратуші замайорів синьо-жовтий прапор, проголошуючи народження Західноукраїнської Народної Республіки. Ця молода держава, хоч і проіснувала лише 257 днів, залишила яскравий слід в історії та стала важливим етапом на шляху до незалежності України.
На фоні розпаду Австро-Угорської імперії українці об’єдналися, прагнучи створити власну державу на землях Східної Галичини, Буковини та Закарпаття. Цей день став символом боротьби за свободу та самостійність!